Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz

Özel tam Okulları ülkemiz

ve tüm dünya için bir çocuğa dokunarak domino etkisi yaratmayı hedefleyen, çocukların bugününü kaçırmadan geleceğe hazırlanmasında pusula olmayı ve her çocuğun kendi potansiyelini öne çıkarmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir eğitim vizyonuna sahiptir.

“Özel Tam Okulları değişimi gündüz bakımevi çocuklarından başlatmak için var oluyor!”

Kendi yaşam süreçlerini planlayan,

gerçekleştiren ve değerlendiren, ana dilinde başarılı yabancı dilde etkin, iletişim becerileri yüksek, doğa dostu ve farkındalığı gelişmiş, problemlere karşı akıl yürütebilen, karşılaştığı risklerle başa çıkabilen, çağın gereksinimlerine uyum sağlayıp, dünya vatandaşı olabilen mutlu çocuklar yetiştirmek misyonu ile hizmete hazırdır.


“SÜRDÜRÜLEBİLİR” bir dünya hedefiyle kendi benliklerine,
farklılıklara, doğaya ve doğada yaşayan her canlıya “SAYGI” ve “SEVGİ” ile yaklaşmak, “Saygı ve Sevgi” ilkesinin ışığında; çocuklara bilgiyi direkt aktarmak yerine, “SABIR”la bilgiye nasıl ulaşacakları konusunda rehberlik etmek ve kendi emekleri̇ ile bilgiye ulaşmalarının heyecanını yaşamalarına katkıda bulunmak dokunuşları ile bezenmiş bir eğitim anlayışı Özel Tam Okullarımızın ilkesidir.

Her çocuğun kendine özgü bir büyüme ritmi vardır. Özel Tam Okulları, eğitim anlayışını bireysel farklılıklar üzerine yapılandırır ve öğrenme yaşantılarını çocukların kendi “SÜREÇ” diliminde gerçekleştirir.